„Wynajęta zdzira” Pietrzak obraża kobietę w państwowej telewizji.

Pietrzak_obraza_Jachire

Czy będzie kara KRRiT za mowę nienawiści w TVP? Jan Pietrzak, były członek PZPR i obecnie prorządowy komentator polityczny obraził kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Klaudię Jachirę. Postkomunista nazwał kobietę „wynajętą zdzirą”, wulgaryzmy i brak szacunku dla kobiet z pewnością nie są elementem misji publicznej mediów państwowych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że to kolejny przypadek mowy nienawiści w programie Michała Rachonia.

Michał Rachoń został zawieszony bo prowadził program, który obrażał Prezydenta Gdańska.
Kilka dni przed zamachem na Ś.P. Adamowicza przedstawiono go w TVP w dehumanizujący sposób. Rachoń nie przeprosił, został przywrócony do pracy miesiąc po zamachu.

Wulgarna mowa nienawiści Pietrzaka to element nagonki, którą w tym tygodniu TVP prowadzi wobec opozycjonistów działających w internecie. Media rządowe uciekają sie do manipulacji – pokazali jak Klaudia Jachira używa wulgaryzmów, nie wyjaśnili jednak, że cytowała obelgi prawicowych hejterów kierowane do niej samej. Paradoksem jest też fakt, że postkomunista użył wulgaryzmów wobec kobiety w telewizji, która jest finansowana z podatków. Podatków, które muszą płacić wszyscy, w tym Klaudia Jachira.

„k… dz…. szm… trzeba cie zabic jak adamowicza” napisał w wiadomości do Katarzyny Lubnauer strażnik Straży Marszałkowskiej. Zdarzenie miało miejsce niecały tydzień temu, wywołalo dyskusje co do tego kto może motywować takie myślenie o ludziach opozycji. Sprawa łączy się z wulgarnym obrażeniem Klaudii Jachiry, bo Pietrzak zastosował mowę nienawiści w programie Michała Rachonia. Dziennikarz ten został zawieszony po skandalicznym programie, w którym obrażał WOŚP i Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Kilka dni po programie Prezydent został zamordowany, podczas finału WOŚP.

Maks Wudecki

One thought on “„Wynajęta zdzira” Pietrzak obraża kobietę w państwowej telewizji.”

  1. Panie Janie co Pan wygaduje? Przecież to wstyd i hańba co Pan w ogóle robi. Po co ja Pana popierałam w czasach minionych? Proszę się opanować, to nie przystoi starszemu Panu. Już nie będę nadal Pana zwolenniczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *