Stanowski: krytyka rządu jest gorsza niż obrażanie kobiet. Dyktatura chamstwa?

Czy można upaść niżej niż wulgarnie obrażać kobietę w telewizji finansowanej z podatków Polek i Polaków? Takie pytanie zadała Klaudia Jachira – obrażona na antenie TVP przez Jana Pietrzaka. Niestety szybko przekonała się, że można. Krzysztof Stanowski upadł niżej niż były członek PZPR (Pietrzak), stwierdził, że krytyka działań byłego ministra obrony narodowej… jest gorsza niż wulgarne obrażanie kobiet. Stanowski włącza się w kampanię PiS czy po prostu propaganda TVP „weszła” mu za mocno? Zapraszamy do zapoznania się z szczegółowym omówieniem nagonki na Klaudię Jachirę, do której dołączył właśnie znany redaktor sportowy.

Stanowskiego trudno podejrzewać o szacunek wobec kobiet, tak wygląda logo klubu piłkarskiego jego portalu internetowego „weszło”

Polityka Macierewicza czyli po trupach do celu

Poszło o katastrofę smoleńską – opozycja przez pierwsze dwa lata trwającej kadencji Sejmu udowadniała, że PiS doszedł do władzy manipulując swoimi zwolennikami. Protesty przeciwko miesięcznicom smoleńskim przypominały, że kampania PiS opierała się na teoriach spiskowych czy po prostu kłamstwach co do okoliczności katastrofy. Komisja Macierewicza kosztowała podatników ponad milion złotych, a nie ustaliła absolutnie nic. Dlatego wbrew woli niektórych rodzin Macierewicz postanowił wykorzystać ciała ofiar katastrofy do gry politycznej. Przymusowym ekshumacjom towarzyszyły protesty opozycji przy cmentarzach. Ekshumacje nie wniosły nic do śledztwa, była to nieludzka kompromitacja państwa polskiego, które zgwałciło pokój zmarłych. Czy takie działanie nie mogą spotykać się z krytyką?

Lech Kaczyński vs. dzisiejszy PiS

Lech Kaczyński był PRZECIW PARTYJNYM mediom, tym bardziej (jako prawnik) krytykowałby upartyjnienie sądów.Jarosława ten fakt bardzo zdenerwował, ciekawe, że nie denerwuje go "wycieranie sobie mord zdradzieckich" przez PiSowców na miesięcznicach. Do zobaczenia na dzisiejszych protestach!Zróbcie prezent PiSowskim znajomym, UDOSTĘPNIAMY!

Opublikowany przez Prawicowa Rzeczpospolita Ludowa Czwartek, 20 lipca 2017
Według Lecha Kaczyńskiego rząd, który wykorzystuje media państwowe do propagandy nie tylko trzeba krytykować, należy go wyśmiewać.

Według Stanowskiego – nie mogą. Redaktor portalu weszło.pl napisał na twitterze, że krytyka ekshumacji jest gorsza niż wulgaryzmy wobec kobiet. Inne zdanie miał Europejski Trybunału Praw Człowieka. ETPC orzekł, że przymusowe ekshumacje stanowiły złamanie praw człowieka, Polska musiała wypłacić za to zadośćuczynienie rodzinom ofiar. Czy Stanowski nie wiedział, że Klaudia krytykowała wykorzystanie ciał do cel politycznych? Ekshumacje nie wniosły nic do śledztwa, by nadać im jakikolwiek sens media PiS podkreślały, że w niektórych grobach znalazły się fragmenty ciał innych ofiar. Te makabryczne szczegóły ujawnione bez konsultacji z rodzinami ofiar, których dotyczyły, miały zasłonić medialnie moralną kompromitację ministra Macierewicza. Właśnie tą kompromitacje i rządową „zabawe ciałami” krytykowała Klaudia Jachira. Nie żartowała z czci zmarłych, pokazała, jak rząd z tej czci zakpił.

Protest przeciwko przymusowym ekshumacjom w kwietniu 2018 r. Krzysztof Stanowski miał prawo nie wiedzieć o protestach, jeżeli czerpie wiedzę wyłącznie z mediów rządowych, z których dowiedział się o nagonce na Klaudie Jachire. TVP nie informowało o protestach.

Krzysztof Stanowski nie komentował afery sutenerskiej w NIK, nie komentował afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości, stanął jednak po stronie rządu krytykowanego za siłowe ekshumacje. Nie dziwne, że jest postrzegany jako „wynajęty” przez rząd, zwłaszcza, że nie zważa przy tym na tak podstawowe standardy moralne jak szacunek wobec kobiet. Ani słowem nie potępił bowiem wulgaryzmów adresowanych wobec Klaudii. Możliwe, że redaktor portalu dla kibiców utrzymuje celowo PR odpowiadający jego grupie targetowej, dla której prawa kobiet czy zasady kultury nie mają znaczenia.

Z drugiej strony – czy dziennikarz z takim doświadczeniem mógł po prostu popełnić błąd i zaufać rządowej telewizji? Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie możemy tego wykluczyć. TVP od soboty manipuluje tworząc nagonkę na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej – np. opublikowali nagrania, na których przeklina, nie informując, że cytowała teksty hejterów wobec niej samej. Czy Stanowski padł ofiarą takich właśnie manipulacji rządowych mediów?

10 lipca RÓWNI WOBEC PRAWA – RÓWNI PRZECIW PRZEMOCY PiS

Jutro protest ORP i miesięcznica PiS. Zapraszamy od 19 pod Pałac Prezydencki!O 19:45 zapraszamy na transmisję LIVE na naszej stronie. Kto nie będzie mógł przyjść – prosimy o udostępnienie transmisji u siebie.ŁAMANIE PRAW OBYWATELSKICH najłatwiej pokazać podczas miesięcznicy, łamanie równości wobec prawa polega na zakazie organizowania protestów przeciw prawicy. Prawicowcy nie są wynoszeni kiedy przychodzą na demonstracje opozycji (co możecie zobaczyć na filmach na stronie), co więcej – pozwalają sobie na chamstwo, agresje i co najgorsze – przemoc. Nie możemy przestać pokazywać konsekwencji obalenia Konstytucji przez PiS tylko dlatego, że ich propaganda święci sukcesy, a parlamentarna opozycja nie potrafi na to odpowiedzieć. DZIAŁAMY!

Opublikowany przez Prawicowa Rzeczpospolita Ludowa Niedziela, 9 lipca 2017
Mikołaj Janusz żartowal prost ze śmierci Izabeli Jarugi Nowackiej, mimo tego został dziennikarzem TVP, powtórzył ten „żart” także w okresie swojej pracy w TVP.

Warto zaznaczyć, że ze śmierci w Smoleńsku śmiał się dziennikarz TVP Mikołaj Janusz. Powtórzył „żart” o śmierci Izabeli Jarugi Nowackiej chwilę przed tym jak rozstał sie z TVP. Widocznie w mentalności zwolenników prawicy nawet wśród ofiar katastrofy smoleńskiej byli Polacy „lepszego i gorszego sortu”. Nie tylko rządowy prowokator publicznie i celowo kpił ze śmierci w Smoleńsku. Patryk Jaki po przegranym przez Niemców piłkarskim meczu z Meksykiem opublikował na swoim profilu zdjęcia Tuska płaczącego na pogrzebie ofiary katastrofy smoleńskiej.

Patryk Jaki opublikował zdjęcie Schetyny i Tuska na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, który zginął w Smoleńsku. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *