UJAWNIAMY: TVP wycina żarty o Kaczyńskim z kabaretów. Rządowa cenzura?

„Za dzień pracy dziennikarka TVP zarobiła 1 zł, bo nie wpisała do paska tekstu, którego oczekiwał zarząd PiS” – Piotr Owczarski, były dziennikarz TVP ujawnił kulisy patologicznych przemian w telewizji publicznej w wywiadzie dla Racjonalnej Polski. Pracował w TVP 16 lat, ale takiego upolitycznienia, a właściwie upartyjnienia państwowej telewizji nie było nigdy wcześniej. Dziennikarza przed byłym pracodawcą broni Parlament UE, cały wywiad możecie zobaczyć tu:

Racjonalna Polska: JAK WPROWADZANO PATOLOGIE TVP? Rozmowa z Piotrem Owczarskim, byłym DZIENNIKARZEM TVP o zawłaszczaniu mediów i.. całej Polski przez PiS.Sprzeciwiasz się propagandzie TVP? Przekaż relacje znajomym!

Opublikowany przez Racjonalna Polska Poniedziałek, 7 października 2019

W ostatnią sobotę podczas programu Studio Polska opadły maski – prowadzący Jacek Łęski i Magdalena Ogórek praktycznie agitowali na rzecz PiS. Dziennikarka wyprosiła ze studia dwa ugrupowania opozycyjne – Koalicję Obywatelską i Konfederacje, w geście solidarności wyszła za nimi Lewica. TVP na tydzień przed wyborami pokazało wprost, że jest narzędziem propagandy rządu.

Wobec przeciwników PiS TVP konsekwentnie stosuje oszczerstwa, krytykę czy mowę nienawiści, a jak przekonaliśmy się w sobotę także cenzurę. Magdalena Ogórek uciszała polityka Koalicji Obywatelskiej „Człowieku teraz ja mówię!” i wyrzuciła go ze studia. Nie wszyscy pracownicy TVP podjęli z taką ochotą współpracę z rządem, ale ci niepokorni są zwalniani. Właśnie taki los spotkał Piotra Owczarskiego, który był najpierw poddany mobbingowi, a później został wyrzucony z telewizji rządowej. Duńska telewizja publiczna nakręciła materiał o przemianach w polskich mediach, w których opisuje także jego historię. Film z polskimi napisami możecie obejrzeć tutaj:

Od sprawdzonego informatora otrzymaliśmy informacje, że TVP cenzuruje nawet.. kabarety. Z nagrań wystąpień kabaretowych usuwane są żarty i skecze wyśmiewające Jarosława Kaczyńskiego. Program Studio Polska i inne produkcje na żywo TVP przez młodych porównywane są do tzw. pato-streamów. Starszym przypominają pokraczną propagandę czasów telewizji PRL, ocierającą się wręcz o kabaret. Małgorzata Wasserman zapowiedziała cenzurę portali internetowych w razie wygranych wyborów, może się więc okazać, że nachalna agitacja rządowa szybko przestanie być śmieszna…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *