Pracownik TVP udawał pierwszego Polaka bez wizy w USA. Po co Kurskiemu fake newsy o wizach?

Ile znaczy dla Polski zniesienie wiz do Stanów Zjednoczonych? Z pewnością nie tyle ile dla rządowej propagandy. Decyzja administracji USA była okupiona gigantycznymi kontraktami na zakup sprzętu (głównie wojskowego) i surowców przez państwo polskie. Polska spełniła jednocześnie wymóg tranzytu bezwizowego – mniej niż 3% wniosków wizowych otrzymało odpowiedź odmowną. Zniesienie wiz się nam więc „po prostu należało”. Mimo to państwowe media okrzyknęły zniesienie wiz jako niebywały sukces dyplomacji. Wiadomości TVP naciągnęły ten „sukces” w sposób, który jest nie tylko komiczny, ale stanowi także fake news, ustawkę medialną.

„Kurski przebił Koreę Północną”

Tak publikację Wiadomości podsumował publicysta Dariusz Szczotkowski. TVP zaprezentowało fałszywe informacje o pierwszym Polaku, który dostał się do USA bez wizy. Szczotkowski wypunktował fake newsy TVP:

1. Pierwszy lot do USA bez wizy odbędzie się dziś w nocy.

2. Przypadkowo spotkany Polak to były rzecznik PiSu z Łowicza i kandydat partii Korwina do Sejmu.

3. Zaraz pod lotniskiem, TVP wraz z „przypadkowym Polakiem” PRZYPADKOWO spotkali MARCINA GORTATA.

4. Przywitał ich Trump z dykty.

Od siebie dodamy, że owy „przypadkowy Polak”, który w materiale opowiadał jakim zaskoczeniem było dla niego, że to własnie on jako pierwszy przyleciał bez wizy – był w rzeczywistości pracownikiem TVP. Taka polityka rządowych mediów to już nie tylko okłamywanie Polaków, to wyraz braku szacunku dla podatników, którzy finansują telewizję Kurskiego.

Rząd PiS jest niewątpliwie najgorszym polskim rządem pod względem sposobu i efektów prowadzenia dyplomacji. Zniesienie wiz ma jedynie znaczenie symboliczne, żeby pracować w USA Polacy nadal będą potrzebowali specjalnych zezwoleń, a bez wizy w Stanach mogą zostać najwyżej 90 dni.

Jednocześnie Polska ma fatalną pozycję w Europie, rząd PiS doprowadził do skrajnie niekorzystnych rozstrzygnięć w Brukseli dotyczących polskich firm transportowych, przez cztery lata nie wynegocjował żadnych podwyżek dopłat dla rolników i poparł Brexit, który zagraża ekonomicznie ponad milionowi obywateli Polski. Nic dziwnego, że symboliczny sukces ogłaszany jest w rządowych mediach jako zdarzenie o wielkim znaczeniu.

13 thoughts on “Pracownik TVP udawał pierwszego Polaka bez wizy w USA. Po co Kurskiemu fake newsy o wizach?

 1. Cóż, chciałoby się powiedzieć „no comment” ale hipokryzja, brud i dno piSS owieckiej zarazy i ich TV jest jeszcze gorsze od Kim Dzong Unowej

 2. Było to szyte tak grubymi nićmi, że chyba każdy sprawdził tego „bezwizowego turyste”.
  Gortatowi taki cyrk byl potrzebny ???

 3. Kłamstwo zawsze ma bardzo krótkie nogi! Pranie mózgów przyczynia się tylko do większego zacofania, do braku zaufania i do niepotrzebnych żartów z Polski!
  Gdyby to nie było tak bardzo smutne, może byłoby nawet śmieszne! Ale jak długo można się śmiać z własnego kraju???

 4. „Od siebie dodamy, że owy „przypadkowy Polak” , który…”

  Matko święta co to za słowo OWY???? ÓW!!!! Mówi się i pisze się ÓW!!!!

 5. No ale halo. Dostał się bez wizy do US jako turysta – ALE – za wizę zapłacił mu Pracodawca, za bilet zapłacił mu Pracodawca, wykonał w tym czasie na rzecz Pracodawy (zorganizowaną! – spotkanie z Gortatem na drugi dzień) realizację materiału prasowego..
  Dlaczego nikt nie zauważa, że to w ogóle nie powinna być wiza turystyczna tylko PRACOWNICZA, i że ***okłamano*** urząd imigracyjny US?
  „Pierwszy Polak bez wizy w US” powininen dostać zakaz ponownego wjazdu, a jeśli jeszcze tam siedzi – to po cofnięciu nienaleznie przyznanej wizy turystycznej nawet deport.

 6. Witam faktycznie to tylko wstyd dla Polaków mieszkających za granicą.Niesamowity rasizm naszego rządu niechęć w udzieleniu pomocy uchodźcom,to jest część zła . Rozdawnictwo propagowanie nienawiści do wszystkiego co jest inne.Brak tolerancji a już zachowanie kleru przechodzi ludzkie pojęcie.W każdym przemówieniu premiera są same kłamstwa.Wprowadzony został rząd totalitarny najgorsze elementy tego rządu to buuta przekłamanie historii zniszczenie sił militarnych a przede wszystkim na stołki siedli ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o zarządzaniu własnym domem a nie krajem.Reforma sądownictwa woła o ukaranie polskiego rządu z prezydentem i poslem na czele.O reformie p.Zalewskiej nie wspomnę.Moge długo pisać.Pozdrowienia dla wszystkich

 7. Ale gdzie tu fake news? Facet poleciał? (poleciał do USA) Skożystał z nowych przepisów? (skożystał) – całość ładnie wyreżyserowano by się medialnie sprzedała. Fake to był by gdyby zjdęcia zrobili na lotnisku w Warszawie i sprzedali, że to USA. Bez obrazy, ale ten portal sam stworzył fake newsa, o fake newsach dla ludzi mających problem z podstawową analizą prostych faktów. Hipokryzja i tyle, włączcie mózgi ludzie.

 8. Jedną rzeczą jest fakt, że wiadomobyło że to ściema inną że czuje się obrażony jako polak tym trumpem z dykty…Po co w ogóle trump przecież to zwykły przelot…

  ps więcej 500 minusów oby żyło się lepiej… tu pada niecenzuralne słowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *